Hlavní obsah

Roztleskávačky z Budějovic se do Ameriky nepodívaly, trenér je připravil o 200 tisíc

1:26
1:26

Poslechněte si tento článek

České Budějovice

Českobudějovičtí kriminalisté stíhají 38letého trenéra z Českých Budějovic za podvod. Namluvil jedenácti roztleskávačkám, že zařídí zájezd do Ameriky. Nakonec si ale peníze nechal a cesta se nekonala.

Foto: Stanislava Benešová, Novinky

Policie. Ilustrační snímek

Článek

„Dopustil se podvodu před dvěma lety. Svěřenkyním ze sportovního kroužku řekl, že pojedou na zájezd do Ameriky, kde je čeká i sportovní utkání. Vybral od nich celkem dvě stě tisíc korun,“ popisovala případ mluvčí jihočeské policie Lenka Krausová.

Když se přiblížilo datum odletu, prohlásil ke svěřenkyním, že peníze nakonec nestačily a nikam se neletí. „Poškozené chtěly po svém trenérovi peníze vrátit, což nebylo možné, protože sám má finanční problémy, kterých si je vědom, a byl si jich vědom i v době, kdy vybíral peníze na zájezd,“ konstatovala policejní mluvčí.

Muž však nepřipravil o peníze jen své svěřenkyně. Požádal také svou známou, aby uspořádala na cestu do USA sbírku na veřejné platformě. Od dárců tak získal dalších padesát tisíc korun. Díky legendě o cestě sportovního kroužku připravil lidi celkem o čtvrt milionu korun. Za podvod tak muži hrozí až pět let vězení.

Člověče, nezlob se a pak osahávání. Trenéra florbalu soudí za zneužívání dětských svěřenců

Krimi

Výběr článků

Načítám