Článek
„Chceme si ověřit majetkové poměry pana Řepky,“ uvedl předseda senátu Ondřej Klůs.
Sám sportovec odkázal na formulaci v rozsudku, podle které má škodu zaplatit podle svých možností.
Řepka: Nemám práci ani majetek
„Nemám žádnou stálou práci ani majetek. Můj měsíční příjem je mezi 10 až 15 tisíci korun. Z toho si platím zdravotní pojištění a také výživné na nezletilého syna. Bydlím střídavě u matky v Českých Budějovicích a u přítelkyně v Praze. Nevlastním ani auto,“ tvrdil ve čtvrtek u soudu Řepka.
Řepka se už do vězení nevrátí. Tři roky ve zkušební době sekal latinu
Devětačtyřicetiletý bývalý obránce Sparty, Fiorentiny či West Hamu byl odsouzen za zpronevěru luxusního vozu, internetové útoky na svou druhou exmanželku a opakované řízení vozidla v opilosti.
Soud poslal původně Řepku do vězení na dva a půl roku, později mu trest zkrátil o 293 dnů za 293 odpracovaných hodin veřejně prospěšných prací.
Předčasně na svobodu se Řepka dostal 6. ledna 2020 po rozhodnutí Krajského soudu v Plzni, který mu kromě řádného vedení života uložil povinnost, aby podle svých sil ve zkušební době uhradil způsobenou škodu v celkové výši 430 tisíc korun.
Z této částky Řepka dosud zaplatil jen 13 tisíc korun. „Nedostala jsem od něj vůbec nic a ani se mi neozval. Z dostupných informací z médií a sociálních sítí dál vede pohodový a velice nákladný život, aniž by dostál svým závazkům,“ četl soudce zprávu jedné z poškozených.
Postačí prodloužení zkušební doby
Podle státní zástupkyně Jany Partinglové odsouzený nesplnil ve zkušební době uloženou povinnost nahradit způsobenou škodu, a bylo by tak možné rozhodnout, že vykoná zbytek trestu, ze kterého byl podmíněně propuštěn.
„Mám za to, že tvrzení odsouzeného o jeho majetkových poměrech je zcela nevěrohodné. Patrně by byl zcela jistě schopen platit škodu v mnohem větším rozsahu než jen několik stovek měsíčně,“ upozornila žalobkyně.
Druhým dechem však dodala, že za situace, kdy se Řepka ve zkušební době nedopustil žádné protiprávní činnosti a hodnocení dohledu mediační službou je pozitivní, vnímá rozhodnutí o vykonání zbytku trestu jako předčasné.
„Mám za to, že lze ještě nechat podmíněné propuštění v platnosti a prodloužit zkušební dobu o dva roky. Doufám, že si odsouzený uvědomuje, že je zapotřebí ve zkušební době způsobenou škodu uhradit,“ uzavřela Partinglová.