Článek
Případ se stal ve čtvrtek 23. ledna večer. „Pachatel si na Havlíčkově náměstí vyhlédl vozidlo taxi služby, které řídila žena. Nasedl na přední místo spolujezdce a požadoval, aby ho odvezla na ulici U Kasáren,“ informovala ve středu policejní mluvčí Michaela Lébrová.
Když měl v cíli cesty zaplatit, vytáhl na taxikářku nůž a požadoval vydání peněz. Vystrašená řidička, jež muži vydala hotovost ve výši kolem dvou tisíc korun, vyvázla bez zranění.
„Pachatel následně utekl a získané peníze použil na útratu v hospodě, kam po přepadení zamířil. Následující den se sám dostavil na policii, kde se k činu přiznal a vydal zbytek peněz, které mu zůstaly,“ popisuje mluvčí.

Recidivista vyhrožoval taxikářce nožem, okradl ji zhruba o dva tisíce korun.
Policisté muže zadrželi, následně byl obviněn a nyní už čeká na soud ve vazbě. „Dvaapadesátiletý muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže,“ uvedl Jan Pfeffer, vedoucí havlíčkobrodského oddělení obecné kriminality.
Podle policie jde o muže, který už za násilnou trestnou činnost ve vězení byl. „Aktuálně je ve zkušební době podmíněného propuštění,“ poznamenala mluvčí. Nyní mu hrozí až desetiletý trest.