Článek
Lupiči, z nichž dva byli oblečeni v policejních kombinézách, přinutili posádku pod pohrůžkou použití střelné zbraně a výbušniny, aby vůz otevřela a aby se přemístila do jeho zadní části. S autem pak pachatelé odjeli k nádrži Jiviny, kde jejich stopa zmizela.
Kvůli výši částky se loupež začala označovat za loupež století.
Odcizenou částkou byla překonána v roce 2007, kdy zmizelo 560 milionů korun z budovy jiné bezpečnostní agentury v Praze. Tehdy šlo ovšem o krádež, nikoliv loupež.
Do pátrání po lupičích z Dejvic se zapojil Interpol a v září 2004 se v souvislosti s pozatýkáním takzvaného Berdychova gangu, který v přestrojení za policisty unášel podnikatele a přepadal kamiony, objevily informace, že za loupeží mohl stát tento gang.
O dva roky později byli v Irsku zatčeni členové Berdychova gangu Tomáš Půta a Maroš Šulej a v září 2010 policisté obvinili z loupeže století čtveřici lidí: kromě Půty se Šulejem i Františka Hajna a dispečera bezpečnostní agentury Antonína Saletu. Policisté původně z loupeže vinili sedm lidí. Dva z podezřelých však zemřeli a jeden byl předán k dalšímu řízení na Slovensko.
Loupež století: V mexickém přístavu ukradli 20 kontejnerů se zlatem a drahými kovy
Půta později dostal 12 let, uprchlý Hajn byl odsouzen k deseti letům vězení a Šulej byl obžaloby zproštěn. Policii se poté podařilo zadržet v Dominikánské republice Hajna a ve Venezuele Saletu.
V květnu 2013 ale pražský městský soud zprostil Půtu i Hajna obžaloby a zproštění viny se později dočkal i Saleta, který byl původně odsouzen k devíti letům vězení. Hajn, který se po zprošťujícím rozsudku vrátil do Dominikánské republiky, se dokonce po rozhodnutí soudu dočkal odškodnění od státu ve výši 255 tisíc korun.