Článek
„Při této akci byly vysoké požadavky na bezpečnost a koordinaci, byla proto zvolena nestandardní cesta leteckou a pozemní eskortou. Bylo to jednak kvůli utajení, ale takový způsob přepravy vycházel nejlépe i ekonomicky," popsal Weiss.
Uprchlý podnikatel Tomáš Pitr byl zadržen předloni v červenci ve švýcarském Svatém Mořici a od té doby je v tamní vydávací vazbě. Česká republika okamžitě požádala o jeho vydání a na konci loňského září švýcarský nejvyšší federální soud české justici vyhověl. Pitr však kvůli obavě o život a údajné podjatosti české justice požádal ve Švýcarsku o azyl.
Pitr byl v Česku dvakrát odsouzen. Nejdříve jej Vrchní soud v roce 2006 potrestal spolu s Miroslavem Provodem za daňové delikty z roku 1994 pěti lety vězení. O čtyři roky později dostal Pitr souhrnný šestiletý trest v souvislosti s obchody s akciemi potravinářských společností Setuza a Milo Surovárny.
V prosinci roku 2011 však pražský městský soud rozhodl o obnově řízení v kauze daňových deliktů. Soud v případě Provoda zrušil celý výrok o vině, u Pitra se to týkalo části skutků. Rozhodnutí ale zatím není pravomocné, protože státní zástupce proti němu podal stížnost. O té bude rozhodovat Vrchní soud v Praze.