Článek
„Co se týče mé osoby, podal jsem vysvětlení,” sdělil serveru Baláž. Své výslechy potvrdili také Kruliš s Mynářem.
Policie ani státní zastupitelství se k případu nevyjádřily. „Trestní řízení je v této fázi neveřejné, takže další informace poskytovat momentálně nebudu,” uvedl již dříve pro Aktuálně.cz a Respekt okresní státní zástupce v Rakovníku Lukáš Hossinger.
Neposkytnutí pomoci? Protimafiánský útvar prověřuje okolí prezidenta Zemana
Případ možného neposkytnutí pomoci dozoruje právě státní zastupitelství v Rakovníku, případ možného padělání podpisu pak spadá pod Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 6.
Prezident Zeman je v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) hospitalizován od 10. října. Ambulance ho do nemocnice odvezla z lánského zámku krátce po odjezdu premiéra Andreje Babiše (ANO), který se předtím s hlavou státu sešel na necelou hodinu jednání. Podle Hradu byl prezident v posledních dvou týdnech předtím nemocen. Server iROZHLAS uvedl, že ho k hospitalizaci přemlouvala rodina, nejbližší spolupracovníci i ošetřující lékař a ředitel ÚVN Miroslav Zavoral.
Žalobci řeší hned několik podání kvůli pravosti podpisu Zemana, zkoumat se bude i video z nemocnice
V pondělí 18. října zveřejnil předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) zprávu ÚVN. Uváděla, že Zeman není ze zdravotních důvodů schopen vykonávat žádné pracovní povinnosti. Zároveň z ní vyplynulo, že o tomto stanovisku nemocnice věděl od 13. října i kancléř Mynář.
Přesto 14. října dovolil návštěvu končícího předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO), při níž prezident podepsal rozhodnutí, kterým svolal Sněmovnu. Pravost tohoto podpisu pak byla zpochybňována. Kancléř se ohradil proti tomu, že by podpis falšoval, a na briefingu 21. října ukázal videozáznam z podpisu dokumentu. Pravost podpisu později v rozhlasovém rozhovoru potvrdil i sám Zeman.