Hlavní obsah

Policie vylovila z Hracholuské přehrady dva trezory z lednové krádeže

Právo, ib
Plzeň

Policie téměř po roce našla dva trezory, které odnesli zloději z domu v Plzni na Slovanech. Našli je při pátrání na dně hracholuské přehrady. Teď se podařilo policii dopadnout také zloděje. Jde o šestadvacetiletého recidivistu a jeho o osm let staršího komplice.

Foto: Policie ČR

Trezory se podařilo nalézt v hracholuské přehradě

Článek

„Oba jsou vyšetřováni na svobodě,“ řekla Právu policejní mluvčí Veronika Hokrová. Dva volně umístěné trezory s cennostmi a penězi v české i zahraniční měně si zloději odvezli v lednu, při tom stačili poničit zdi i schodiště uvnitř domu. Ten prohledali důkladně.

„Mimo jiné vešli do dětského pokoje, ve kterém našli dvě dětské pokladničky – ty poškodili, aby se dostali k jejich obsahu,“ podotkla Hokrová. Přišli si tak na sedm stovek v drobných, celková škoda se ale vyšplhala na téměř 780 tisíc korun.

Kriminalistům se podařilo vystopovat, kde se dvojice zbavila odcizených trezorů – shodili je ze silničního mostu přes hracholuskou přehradu. „Policisté je v součinnosti s hasiči nalezli v hlubinách nádrže,“ doplnila Hokrová. Zloděje se pak podařilo dopadnout v polovině prosince.

Výběr článků

Načítám