Článek
„Během prvního dne jsme v Praze zaznamenali asi 200 případů falešných nebo několikrát přeprodaných lístků. Způsobenou škodu odhadujeme na asi 400 tisíc korun,“ uvedl mluvčí policistů Jan Daněk.
Číslo podvedených fanoušků ale může být daleko vyšší, mnozí například vzniklou situaci policistům neohlásí a od O2 areny odejdou. „Znovu apelujeme na všechny, aby kupovali lístky pouze od oficiálních prodejců,“ dodal Daněk.
U haly přitom stojí policisté se speciálním štábním vozidlem, u nějž jsou stany, kde lze podvod ohlásit. Čím dříve se podvod policistům ohlásí, tím větší je šance pachatele dopadnout.
Policisté řeší už desítky případů podvodníků s lístky na MS v hokeji
„Na místě se specialisté na kyberkriminalitu případy ihned zabývají a dělají vše, aby vypátrali pachatele, kteří je takto podvedli,“ dodal Daněk. Podobné opatření je také v Ostravě.
Na neplatnou vstupenku lidi upozorní turniket, následně je organizátoři odkážou na reklamace.
Tam jim obsluha ze systému vytiskne potvrzení pro policii, ze kterého se dozví, jestli šlo o opakovaně prodanou a už použitou vstupenku, nebo o falešnou, řekla ČTK mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.
S potvrzením pak lidé mohou přijít přímo do mobilního pracoviště policie před stadionem a podat trestní oznámení. „Rekordmankou je paní, která nakoupila vstupenky za celkem 40 tisíc korun,“ dodal Kropáčová.