Článek
Finančníka Sisáka uznal soud vinným z poškozování věřitele, pokusu o způsobení úpadku, poškození a zvýhodnění věřitele, zasahování do nezávislosti soudu, vydírání a legalizace výnosů z trestné činnosti. Stejně jako ostatní obžalovaní páchal podle soudu trestnou činnost jako člen organizované skupiny. Pátečního vyhlášení rozsudku se nezúčastnil.
Přednes obžaloby týkající se celkem 15 lidí a pěti firem hned na počátku hlavního líčení trval čtyři hodiny.
Trestní senát vedený soudkyní Ivou Říhovou rozdal v pátek v případu 12 nepodmíněných a tři podmíněné tresty. Většina z obžalovaných má také zaplatit milionové částky. Peněžitými tresty či zákazem činnosti potrestal soud také všech pět společností. Kvůli obsáhlosti rozsudku ho soudkyně nečetla, ale promítala na obrazovky.
Skupina údajně inscenovala a manipulovala insolvenční řízení, hlavou byl podle žalobce Sisák.
Členové skupiny v letech 2013 a 2014 podle spisu uzavírali smlouvy opatřené dřívějším datem o prodejích cenných papírů, sepisovali směnky za desítky i stovky milionů korun za neexistující závazky a měnili účetní knihy, aby nemuseli platit věřitelům. Společnost si napůjčovala zhruba dvě miliardy korun.
Mezi členy organizované skupiny podle obžaloby patřila také insolvenční správkyně Vladimíra Jechová Vápeníková, které soud uložil šestiletý trest.

Obžalovaný Ivo Hala u Krajského soudu v Praze (11. dubna 2025)
Za mříže poslal soud i Sisákova právníka a bývalého insolvenčního správce Iva Halu či pražského advokáta Jana Pacovského. Hala dostal osm let a peněžitý trest 14 milionů. Pacovský 5,5 roku a finanční sankci 4,5 milionu.
Bývalá soudkyně českobudějovického krajského soudu Marie Červinková dostala roční podmíněný trest.
Via Chem Group v roce 2014 držela jako akcionář ve Spolchemii asi třetinový podíl. Údajně zmanipulovaná insolvence Via Chemu byla podle policie potřeba, aby Spolchemie zůstala pod Sisákovým vlivem. Právě soudkyně Červinková měla pomoci insolvenci vyhlásit.