Článek
Případ se odehrál v jedné z obcí na Vyškovsku loni na začátku dubna. Podle obžaloby si majitelka svou kolii řádně nezabezpečila, ta tak mohla prostrčit čenich skrz plot a zaútočit na pošťačku.
„Pes poškozenou kousl do pravé ruky a ta utrpěla zranění spočívající v tržné ráně na hřbetě pravé ruky nad ukazovákem a přetržení šlachy ukazováku,“ zapsalo státní zastupitelství, které ženu posadilo na lavici obžalovaných pro ublížení na zdraví z nedbalosti.
Okresní soud ve Vyškově ženu odsoudil na tři měsíce vězení s podmíněným odkladem na jeden rok. Pošťačka ale kromě toho chtěla ještě téměř tři sta tisíc korun jako odškodné za ztížení společenského uplatnění, které jí však okresní soud nepřiznal. Spor se proto posunul k odvolacímu krajskému soudu v Brně.
Ať ji zaplatí pošta
„Ztížení společenského uplatnění bylo lékařkou oceněno a není důvod, proč by nemohlo být vyhověno. Klientčin zdravotní stav byl stabilizován, má ukončenou pracovní neschopnost a dál se už neléčí,“ prohlásil ve čtvrtek ženin zmocněnec před odvolacím senátem.
Obhájce majitelky psa naopak argumentoval, že pro další finanční satisfakci už není prostor. Připomněl, že obžalovaná se omluvila a žena už dostala plnění od pojišťovny.
Odvolací senát v čele s Miroslavem Novákem ženě další odškodnění nepřiznal. „Poškozená už dostala od pojišťovny plnění 92 tisíc korun. Ke zranění došlo při plnění pracovního úkolu a poškozená se tedy může domáhat nároku po zaměstnavateli, tedy České poště. Zaměstnavatel je povinen nahradit škodu vzniklou úrazem při plnění pracovního úkolu,“ konstatoval soudce Novák.
Ze vzteku zmrzačil sousedovi psa, který mu zakousl slepice. Dostal podmínku a přišel o flintu
