Hlavní obsah

Otec Škrlové – invalidní důchodce s údajně vlivnými kontakty

Právo, jac, tr

Podvodníček, který na různých místech nabízí fantastické kšefty – takové charakteristiky sedmapadesátiletého invalidního důchodce Josefa Škrly se objevují v tisku.

Článek

Podle obchodního rejstříku je zakladatelem a spolumajitelem několika společností s takřka neomezeným záběrem podnikání od překupnictví až po organizování prázdninových aktivit dětí, jejichž činnost však končí záznamy o soudních exekucích.

Podle některých informací se od roku 2002 zaštiťuje svou funkcí prvního zástupce šéfa tajemně znějící firmy – organizační složky Hospodářského podniku Správy kanceláře prezidenta Ázerbájdžánské republiky, jejímž šéfem je veterán války v Zálivu Vlastislav Růžička.

Cibulkův web píše o tom, že má tato společnost blízko k nejrůznějším tajným službám. Podle toho prý vypadá jeho vystupování. Vlivnými styky se prý často ohání.

Od loňska je v zahraničí

Od loňského května, kdy policie objevila v kuřimském domku Kláry Mauerové týraného Ondřeje, je patrně v zahraničí. „Má k tomu zřejmě dost důvodů,“ komentoval to jeden z lidí, kteří ho znají.

Josef Škrla nejvíc proslul jako vůdce skautské skupiny Mravenci, ze které se rekrutují shodou okolností všichni aktéři tzv. kuřimského případu. Někteří z nich figurují také jako společníci v jeho firmách.

Mezi skauty byl kromě obou stíhaných sester Mauerových a Barbory Škrlové také její bratr Jan Škrla, nyní student třetího ročníku geologie na Masarykově univerzitě, který byl z týrání a omezování osobní svobody rovněž obviněn, je však vyšetřován na svobodě.

Škrla pomáhal i dětem

Jan Škrla pomáhal s dětmi i v Domě dětí a mládeže Paprsek. Barbořina matka působila jako dorostová lékařka, později odešla do invalidního důchodu. Ještě donedávna poskytovala zdravotnické služby na skautských prázdninových táborech. Barbora má ještě handicapovanou patnáctiletou sestru.

Související témata:

Výběr článků

Načítám