Článek
"Policisté prověřovali dění zachycené na videu, týkalo se to dvou osob," řekla Zenklová. O jaké osoby šlo, neuvedla. Podle policie se ale lidé na záznamu nedopustili trestného činu.
Policie se už dříve zabývala podezřením, že Forejta někdo nahrávkou vydíral. To se ale nepotvrdilo. Policii Forejt řekl, že mu loni 19. října někdo zavolal ze skrytého čísla a oznámil, že má kompromitující videozáznam, uvedl už dříve server Seznam Zprávy. Vyděrač pak údajně chtěl, aby se s ním Forejt sešel a přinesl 250 000 korun za zničení videa. V danou dobu ale podle vyšetřování nikdo Forejtovi nevolal.
Forejt pro Vatikán nepřijatelný
Forejt na Hradě působil od roku 2002. Letos v únoru pak nastoupil do Institutu Václava Klause. Prezident Miloš Zeman po oznámení Forejtova odchodu z Hradu prohlásil, že stále věří tomu, že se Forejt stane velvyslancem ve Vatikánu.
Lidové noviny na konci srpna uvedly, že Zeman poté, co byl odmítnut jeho návrh na nominaci bývalého ministra dopravy Gustava Slamečky na místo velvyslance v Jižní Koreji, zablokoval nominaci lidoveckého náměstka ministra zahraničí Václava Kolaji na velvyslance ve Vatikánu a požaduje, aby vláda požádala o agrément pro Forejta. Pro Vatikán je ale Forejt po aféře s kompromitujícím videem údajně nepřijatelný.