Hlavní obsah

Muž z Ostravska chtěl obchodovat s kryptoměnou a naletěl. Přišel o dva miliony

2:57
2:57

Poslechněte si tento článek

I přes neustálá varování a zveřejňování případů internetových podvodů s kryptoměnou policisté stále kroutí hlavou nad tím, že k těmto případům stále dochází jako na běžícím pásu. Obětí posledního podvodu se stal muž středního věku z Ostravska, přišel o neuvěřitelné dva miliony.

Foto: Miloslav Hradil, Novinky

Ilustrační foto

Článek

Jak ve středu informovala mluvčí ostravské policie Eva Michalíková, muže na sociální síti upoutala reklama na investování s vysokým zhodnocením. „Na odkaz klikl, zaregistroval se a zadal telefonní číslo. Poté byl telefonicky kontaktován mužem, který vystupoval zřejmě pod pseudonymem. Vysvětlil mu investování a potom mu přes aplikaci poslal podklady pro platbu registračního poplatku ve výši sedm tisíc korun. Poškozenému zřejmě nebylo nic podezřelé. Muž hovořil plynně česky a během několika hovorů mu sdělil i informace ze svého soukromí. Doslova byl přátelský, a získal si tedy zřejmě muže na svou stranu,“ uvedla Michalíková.

Jakmile poslal registrační poplatek, byl následně kontaktován dalším mužem. Ten mu poslal návod ke stažení aplikace pro nákup kryptoměny a další aplikace, která měla sloužit k zabezpečení. Když udělal vše podle jeho instrukcí a založil si kryptoměnovou peněženku, začal postupně vkládat peníze a nakupovat kryptoměnu USDT.

Chtěl pomoci kamarádovi, kvůli podvodu přišel o statisíce

Krimi

„Během půl roku provedl zhruba tři desítky plateb v hodnotě dvou milionů korun. V aplikaci viděl, jak s nákupem kryptoměny USDT vydělává peníze, celkově tam mělo být v přepočtu zhruba čtyři miliony korun. Jak sám poškozený uvedl, zhruba po půl roce přišel čas z kryptopeněženky část peněz vybrat. Proto si chtěl přeposlat 300 tisíc korun, které se mu odečetly, ale na účet již nepřišly. Z tohoto důvodu poškozený začal komunikovat se zákaznickou podporou, která mu sdělila, že se zřejmě stal obětí podvodu,“ doplnila mluvčí. Nyní policie po pachateli nebo pachatelích pátrá.

„Policie opět v těchto případech varuje veřejnost před tímto podvodným jednáním a doporučuje maximální obezřetnost, jelikož ke každé takové investici je potřeba přistupovat jako k rizikové. Před samotnou investicí do kryptoměn je vždy potřeba zjistit, jak tyto investiční platformy fungují a jakým způsobem se provádí nákup a prodej této měny. Stejně tak je důležité ověřit si věrohodnost investičního poradce nebo dané společnosti a rovněž je třeba pamatovat na to, že nikomu za žádných okolností není třeba povolovat vzdálený přístup ke svému počítači či do telefonu. Tyto případy jsou dnes opravdu sofistikované a neustále přibývají,“ dodala Michalíková.

Fiktivní pan Novák připravil důvěřivého muže z Karvinska o půl milionu

Krimi
Související témata:

Výběr článků

Načítám