Hlavní obsah

Muž se zbraní ohrožoval karvinské taxikáře

Karviná

Z výtržnictví a vydírání obvinila policie muže, který v Karviné se zbraní v ruce ohrožoval taxikáře. K incidentu došlo minulý týden v městské části Karviná-Ráj.

Foto: Fabrizio Bensch, Reuters

Ilustrační foto

Článek

Incident začal na stanovišti, kde se muž dožadoval svezení, uvedla mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková. Taxikářovi kolegové v minulosti již měli s tímto zákazníkem špatné zkušenosti, řidič se proto uzamkl ve voze a muži řekl, že je obsazen a čeká na jiného zákazníka.

„Agresivní muž začal přes okénko taxikáři vulgárně nadávat a z kapsy bundy vytáhl krátkou střelnou zbraň, kterou přiložil na sklo. Nepatřičně vyhrožoval použitím zbraně, pokud taxikář nevystoupí nebo ho nevezme do vozidla. Řidič na nic již nečekal, zařadil a z místa incidentu odjel,“ uvedla mluvčí.

Zanedlouho incident pokračoval před dispečinkem taxi, kam se muž nechal přivézt jinou taxislužbou.

„Do několika minut po oznámení policisté podezřelého muže zadrželi. Prohlídkou zadrženého policisté našli nejenom krátkou zbraň, ale i nůž s dlouhou čepelí. Zbraň byla plynová pistole s náboji,“ dodala mluvčí. Obviněnému hrozí až osm let vězení, policie zjistila, že byl pod vlivem drog.

Výběr článků

Načítám