Článek
Soud se měl případu věnovat po devíti letech od krachu cestovky, jejíž vinou přišla více než tisícovka lidí o peníze.
"Náš klient vyslovuje eminentní zájem účastnit se hlavního líčení. Už několik měsíců o něm ale nemáme žádné zprávy," řekl jeden z obhájců Hanáfiho.
Soud chce vydat na Hanáfiho mezinárodní zatykač
Soudce jednání odročil na neurčito a prohlásil, že s největší pravděpodobností na Hanáfiho, která má nyní polské občanství, vydá mezinárodní zatykač.
Kaise Hanáfiho poprvé policie zadržela v létě 1997 na ruzyňském letišti, odkud chtěl odcestovat ze zahraničí. Po několika měsících zaplatil kauci 1,75 miliónu korun, ale peníze propadly státu, protože z České republiky tajně odjel.
O dva roky později ho zatkla německá policie v Hamburku, odkud putoval znovu do české vazby. Ostravský krajský soud po dalších dvou letech podruhé rozhodl o propuštění na kauci. Hanáfi sice zaplatil 3,75 miliónu korun, ale za několik měsíců dostal peníze zpět, protože podle soudu pominuly důvody k jeho zadržení.
Podle obžaloby zpronevěřil 19 miliónů
Obžaloba viní Hanáfiho z toho, že v roce 1997 vylákal od majitelky bohumínské cestovní kanceláře Marta Tour přes devět miliónů korun prostřednictvím smlouvy o provizním prodeji. Bezmála tisícovka zákazníků však do vysněného Tuniska neodletěla, protože Hanáfi i s penězi zmizel. Druhý bod obžaloby Hanáfiho viní, že vylákal deset miliónů korun od více než tří stovek lidí, kteří si u cestovky zaplatili zájezdy do Tuniska, Turecka, Řecka a na Mallorku. Ani oni na zaplacenou dovolenou neodjeli.