Článek
Kvůli zásahu na mítinku čelila kázeňskému řízení dvojice policistů, kteří se snažili oddělit znesvářené strany při hrozícím fyzickém střetu. „Při komunikaci s občany na mítinku v Českém Krumlově neprokázali řádným způsobem svoji příslušnost k policii,“ řekl Matzner ČT. Oba policisté byli uznáni vinnými z kázeňského přestupku, za což byl jim uložen trest. Jeho formu mluvčí nespecifikoval s odkazem na neveřejný charakter kázeňského řízení.
Z kázeňského přestupku byl uznán vinným rovněž velitel zásahu, který akci řádně nekoordinoval. „Od uložení kázeňského trestu bylo upuštěno, neboť samotné projednání přestupku postačuje k nápravě policisty,“ zdůvodnil Matzner. Při rozhodování o trestu bylo podle něj přihlédnuto i k tomu, že při zásahu nebyl závažně narušen veřejný pořádek.
V souvislosti se zásahem v Krumlově si vysloužil kritiku části veřejnosti také zásah neuniformovaných policistů proti ženě, kterou odvezli v neoznačeném autě na služebnu. Zákrok řešil úřad vnitřní kontroly policejního prezidia, podle policejního prezidenta Martina Vondráška dospěl k závěru, že použití donucovacích prostředků proti ženě a její omezení na svobodě bylo oprávněné.
Jako oprávněný byl vyhodnocen také zásah policistů na mítinku předsedy hnutí ANO v jihočeských Borovanech. Neuniformovaní policisté na něm zaklekli 15letého autistického chlapce, který chtěl odnést Babišovi reproduktor. Použití donucovacích prostředků proti školákovi bylo podle Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) v dané situaci oprávněné, přiměřené a v souladu s právními předpisy.