Článek
Na podezřelého cyklistu narazila hlídka policie, když přijížděla ke křižovatce ulic Husitská a Trocnovská na pražském Žižkově.
„Projel na červenou a jeho jednání bylo velmi nebezpečné, kdy jen náhodou nedošlo ke střetu s projíždějícím vozidlem,“ informovala ve čtvrtek o incidentu z úterý minulého týdne mluvčí policie Eva Kropáčová.
Policisté za ním vyrazili se zapnutými majáky, muž ale před jejich houkavým autem začal ujíždět k nedalekému železničnímu mostu známému jako Negrelliho viadukt.
„Měnil směr jízdy, přejížděl ze silnice na chodníky a proplétal se i pod pilíři mostu. Při ujíždění vjel opakovaně do protisměru a také do jednosměrné ulice, kde se málem střetl s vozidlem,“ popsala mluvčí nahánění.
K zastavení ho nepřiměla ani situace, kdy v reakci na běžícího policistu náhle změnil směr jízdy, přepravní box na zádech se mu uvolnil a zavazadlo vláčel za sebou po ulici.
Pomyslná smyčka se ale už neúprosně utahovala a jeden z policistů zahradil muži cestu autem, přičemž jeho kolega mu nadběhl z druhé strany.
Po zadržení se 23letý cizinec podle mluvčí kál a při plném vědomí toho, co provedl, své počínání vysvětloval tím, že neměl dost peněz na zaplacení pokuty. Zda a na jakou sankci případně dojde, rozhodne správní úřad, které mu policisté incident předali k posouzení.

Speditér ujížděl na kole policejnímu autu.