Článek
Česká policie však již v březnu letošního roku uvedla, že má důkaz, podle kterého Krejčíř směnku padělal. Odborník podle kriminalistů tehdy nalezl v paměti faxového přístroje dokument, který má dokázat, že návrh směnky byl odeslán ze Seychel na číslo osoby blízké Radovanu Krejčířovi.
Směnka zveřejněná na stránkách Radovana Krejčíře. Kliknutím na obrázek jej zvětšíte.
Zdroj: www.rkrejcir.com
Podle policie fax obsahoval grafický návrh budoucí směnky a také osobní údaje bývalého premiéra a předsedy ČSSD Stanislava Grosse. Současně policisté v dokumenty nalezli tužkou psané poznámky upřesňující barevnou úpravu směnky.
Radovan Krejčíř oproti tomu prohlásil, že disponuje výsledkem odborné expertízy od renomované švýcarské společnosti, která pravost směnky i podpisu Stanislava Grosse potvrzuje. Za uvedenou půjčku ve výši 60 miliónů korun mu podle jeho slov měla ČSSD pomoci získat státní podnik Čepro. Toto tvzení již dříve zásadně popřel premiér Jiří Paroubek (ČSSD).
ČSSD pravost směnky odmítla
Místopředseda pro řízení ČSSD Martin Starec informoval Novinky, že zveřejněnou směnku považují sociální demokraté za padělek. "Důkazy o pravosti směnky pochopitelně nepředložil pan Křejčíř žádné," uvedl Starec.
Podle místopředsedy Starce není náhoda, že se směnka objevila pár týdnů před volbami. "Zároveň nám připadá ubohé, že naši političtí soupeři neváhají využívat v předvolebním boji lživá tvrzení člověka, který je stíhán pro několik závažných trestných činů," uvedl Starec, aniž by upřesnil, kdo nebo jak měl údajnou směnku ve své kampani použít.
Podle Starcova vyjádření sociální demokracie očekává, že orgány činné v trestním řízení prošetří podezření z trestného činu padělání a pozměňování peněz, který se týká i případného padělání směnky. Sama ČSSD však v této věci žádnou žalobu nepodala.