Článek
Bankovní operace mohou naznačovat, že se Krejčíř již před deseti lety zřejmě snažil mít v zahraničí dostatek finančních prostředků. Už tehdy možná počítal s tím, že jednoho dne bude muset před českou policií uprchnout do ciziny. Hlavním důkazem k případu převodu 270 miliónů korun do zahraničí jsou informace o pohybu na účtu v bankovním domě Union Bank of Switzerland v Ženevě.
Všechny transakce jsou zdokumentovány
"Všechny transakce máme zdokumentované díky švýcarské straně, která prolomila u nich velmi chráněné bankovní tajemství," podotkl ostravský státní zástupce Dušan Táborský. Kdyby podle něj švýcarská strana údaje neposkytla, těžko by se podezřelý obchod prokazoval. Krejčíře státní zástupce obžaloval ze zneužívání informací v obchodním styku, za což mu hrozí 5 až 12 let vězení.
"Pomocí dvou propojených firem vyvedl peníze do švýcarské banky. Těmi pak měl zaplatit za akcie mezinárodní obchodní společnosti ze Seychel. Nakoupené akcie této firmy však podle nás neměly takovou hodnotu. Peníze pak šly dále na Krejčířovy společnosti v zahraničí nebo s nimi dále obchodoval," poznamenal žalobce.
Má vězení i podmínku
Uprchlý miliardář už byl u českých soudů v nepřítomnosti dvakrát odsouzen. Nejdříve dostal podmínku za machinace při dovozu luxusních aut. Loni v srpnu mu ostravský soud za podvod s akciemi Tepláren Otrokovice uložil první vysoký trest - 6,5 let vězení a pokutu 3 milióny. [celá zpráva] Tento rozsudek je však zatím nepravomocný, Krejčířův advokát Tomáš Sokol se proti němu odvolal.
České ministerstvo spravedlnosti zatím marně žádá o Krejčířovo vydání Seychelské ostrovy, na kterých se uprchlý miliardář už rok a půl skrývá.