Článek
Proti verdiktu se lze odvolat, zatím je nepravomocný. Podle obžaloby dal Krejčíř v roce 2002 pokyn Konečného unést. Čin měl provést kosovský Albánec Jetullah Mjekiqi s dalšími muži. Donutili ho nastoupit do auta, zadržovali ho a donutili podepsat bianco směnky a prázdné papíry a daňové doklady. Poté ho pustili.
Konečný znovu zmizel v dubnu 2005 a byl prohlášen za mrtvého.
Ačkoli jde o jednu kauzu, procesy s Mjekiqim, který byl údajně jedním z Konečného únosců, a Krejčířem jsou vedeny odděleně. Obvodní soud pro Prahu 4 Albánce v červnu obžaloby ze zbavení osobní svobody nepravomocně zprostil.
Podle prvoinstančního senátu sice není pochyb, že Konečný byl unesen, neprokázalo se ale, že by ho unesl právě Mjekiqi. Krejčíř je v Česku stíhán za rozsáhlou majetkovou a násilnou trestnou činnost.
Jaké trestné činy měl Krejčíř spáchat
:: příprava vraždy
:: příprava vraždy :: podvod
:: příprava vraždy :: podvod :: zločinné spolčení
:: příprava vraždy :: podvod :: zločinné spolčení :: daňový únik
:: příprava vraždy :: podvod :: zločinné spolčení :: daňový únik :: nedovolené ozbrojování
:: příprava vraždy :: podvod :: zločinné spolčení :: daňový únik :: nedovolené ozbrojování :: úvěrový podvod
:: příprava vraždy :: podvod :: zločinné spolčení :: daňový únik :: nedovolené ozbrojování :: úvěrový podvod :: omezování osobní svobody
:: vydírání
Policii utekl v červnu 2005 při domovní prohlídce, od 21. dubna 2007 pobývá v Jihoafrické republice. Soud v Johannesburgu letos 1. února rozhodl, že Krejčíř nemá být vydán k trestnímu stíhání do Česka. Verdikt je nepravomocný.