Článek
„Šalamoun za 25 let své činnosti neviděl tak argumentačně silně podložený návrh na obnovu řízení,” uvedl místopředseda spolku Peričevič. Podle něj Kramný návrh podal v pondělí, tedy pět let od smrti Moniky a Klárky Kramných v egyptské Hurghadě na pokoji v hotelu Titanic Palace. Tento krok se očekával. Obhájkyně Kramného o něm mluvila už v dubnu, když Ústavní soud v Brně zamítl Kramného stížnost.
Advokátka odsouzeného muže Jana Rejžková v pondělí řekla, že se k návrhu nebude blíže vyjadřovat. „K důvodům a obsahu návrhu se nebudu blíže vyjadřovat. Návrh bude přednesen při veřejném zasedání u Krajského soudu v Ostravě,” řekla Rejžková.
Zabíjel elektřinou
Kramný byl odsouzen za to, že v roce 2013 na dovolené v egyptském hotelu zavraždil elektrickým proudem svou manželku a dceru. Vinu popírá. Byl odsouzen na základě nepřímých důkazů, které ale podle soudu tvoří ucelený řetězec, jehož články na sebe navazují a podporují se. Znalecké posudky při tom hrály zásadní roli.
Těla po převozu do České republiky pitvali znalci z Ústavu soudního lékařství v Ostravě, kteří došli k závěru, že oběti zemřely po zásahu elektrickým proudem. Podle znaleckého posudku, který si nechala vypracovat obhajoba, byla nejpravděpodobnější příčinou smrti otrava.
Soud si proto objednal revizní posudek, který se přiklonil k zásahu elektrickým proudem. Policie poté obvinila znalce Radka Matlacha a Igora Farkaše, jejichž expertizou se zaštiťovala obhajoba, z křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku.