Článek
Nehoda se podle Kajínka, který v pátek zveřejnil krátké video se záběry obou nabouraných vozidel na svém facebookovém profilu, měla stát na dálnici D1 u Domašova nedaleko Brna. V brněnské části Bystrc Kajínek bydlí po svém propuštění z doživotního vězení před sedmi lety.
„Dojížděli jsme do kolony, dobrzdili to a Magda (manželka - pozn. red.) mi říká, že to krásně vyšlo. Jak to dořekla, v tu chvíli se ozvala rána a BMW, které jelo za námi, do nás narazilo,“ citoval Kajínka server deníku Blesk, který v neděli na nehodu upozornil.
„Když jsem jim řekl, že zavoláme policii, tak mi hned řekli, že oni jsou policajti. Byla to náhoda,“ zmínil Kajínek.
Podle serveru byli policisté z tzv. útvaru ochranné služby, která má na starost bezpečí ústavních činitelů.
Zatímco Kajínkův luxusní Mercedes třídy S skončil s lehce poškozeným nárazníkem, policejní BMW mělo přední část rozmlácenou o dost víc. Sama policie o nehodě dosud neinformovala.
Není to poprvé, co bylo o Kajínkovi po jeho propuštění slyšet v souvislosti s nehodami, v ostatních případech ale byl viníkem. V roce 2017 vrazil do jiného vozidla na dálničním převaděči u Plzně, za což dostal pokutu.
Kajínek mával na veřejnosti maketou samopalu. Policie případ řeší dál
Loni v červnu pak vrazil s merdecesem v protisměru do auta, ve kterém byli zraněni dva lidé. Trestný čin, za který by musel zpět do vězení, tím ale podle policie nespáchal.
Kajínka amnestoval v roce 2017 tehdejší prezident Miloš Zeman a součástí podmínek pro setrvání na svobodě pro Kajínka mimo jiné je, že sedm let od propuštění se nesmí dopustit žádného trestného činu, jinak se do vězení vrátí, přičemž je jedno, jestli by se jednalo o úmyslné či nedbalostní porušení zákona.
Jiří Kajínek podle rozsudku 30. května 1993 zastřelil v serpentinách pod plzeňskou věznicí Bory podnikatele Štefana Jandu a jeho bodyguarda Juliána Pokoše. Z vězení Kajínek vyšel 23. května 2017, za mřížemi tak kvůli vraždě u borské věznice strávil přes 23 let.