Článek
Policie o výsledku zkoumání zbraně ve čtvrtek informovala na Twitteru.
„Na základě odborného zkoumání bylo zjištěno, že na křtu desky skupiny Ortel v Plzni drželi účinkující v rukou zbraň schopnou střelby pouze akustickými nábojkami. Nejedná se tedy o nedovolené ozbrojování. Případem se i nadále zabýváme,“ napsali policisté.
Mluvčí plzeňské krajské policie Dagmar Brožová uvedla, že případ ještě není uzavřen a její kolegové mají za úkol zjistit, jestli nebyl spáchán třeba přestupek nebo jiné protiprávní jednání. O co konkrétně by se mohlo jednat, mluvčí nechtěla spekulovat.
PLZEŇSKÝ KRAJ - Na základě odborného zkoumání bylo zjištěno, že na křtu desky skupiny Ortel v Plzni drželi účinkující v rukou zbraň schopnou střelby pouze akustickými nábojkami. Nejedná se tedy o nedovolené ozbrojování. Případem se i nadále zabýváme. #policieplk
— Policie ČR (@PolicieCZ) October 27, 2022
V minulosti na doživotí odsouzený Kajínek, který je pátým rokem na svobodě po amnestii prezidenta Miloše Zemana, přišel na zmíněné akci na pódium s maketou československého samopalu.
Vzhledem k tomu, že zbraní se na veřejnosti jen tak mávat nesmí, začala se o případ zajímat policie.
Videozáznam z akce se šířil na internetových sociálních sítích, kde vystoupení vzbudilo rozruch - lidé často Kajínka, který dostal doživotní trest za vraždy spáchané střelnou zbraní, za výstup se samopalem kritizovali, bez ohledu na to, jestli mával originálem, či maketou.