Článek
Lessy zdůraznil, že nemá sebemenší podezření, že by byl Husák v kontaktu s Janouškem. Právě kvůli někdejším spekulacím, že je s lobbistou v kontaktu, rezignaci nabídl.
Husák v této souvislosti Právu řekl, že jeho rezignace by měla přispět ke zklidnění situace, jakékoliv nadržování známému lobbistovi ale striktně vyloučil. „Pana Janouška samozřejmě znám, stejně jako ho znají další dva tisíce lidí v Praze, ale nemám příliš možnost vysvětlit, že naposledy jsem ho viděl zhruba před rokem, a to ještě náhodou,“ uvedl Husák.
Zároveň vyloučil, že by mu Janoušek bezprostředně po nehodě volal. „To je naprostý nesmysl, nemluvil jsem s ním opravdu několik dlouhých měsíců, nejsme v kontaktu,“ poznamenal Lessyho náměstek s tím, že o Janouškově nehodě se v pátek dozvěděl až v pozdějších odpoledních hodinách.
Lessy: odpovědnost ať vyvodí i Vondrášek
Lessy současně vyzval ředitele pražské policie Martina Vondráška, aby z nestandardního postupu svých podřízených vyvodil osobní odpovědnost. Vondrášek na to reagoval tím, že o tom bude velmi vážně přemýšlet.
Podle Lessyho při Janouškově zadržení pochybili nikoliv jednotlivci, ale byly to chyby systémové. Policisté například vůbec neoslovili státního zástupce. Žádný z policejních funkcionářů o zadržení nevěděl nebo byl v té době nečinný.
Vondrášek se hájil tím, že původně to byl nedbalostní trestný čin, což není typ činu, o němž by musel být informován.