Článek
Mluvčí neuvedla ani jméno policisty. Podle informací ČTK se zřejmě jedná o velitele neúspěšného zásahu v Krejčířově vile Jana Špitálského.
To ostatně před časem naznačil sám ministr vnitra František Bublan s tím, že trestní odpovědnost nemusí nutně souviset přímo s korupcí, ale i s tím, jak Špitálský plnil své povinnosti.
"Spis k nám došel teprve v pondělí. Musíme ho nejprve prostudovat a posoudit, zda zahájíme trestní stíhání, nebo věc vrátíme inspekci k došetření," řekl státní zástupce Svatopluk Nauš, který má případ nyní na starosti.
Špitálský a devět zasahujících policistů bylo po miliardářově červnovém zmizení postaveno mimo službu. Devět z nich již poslalo stížnost k policejnímu prezidiu, které však zatím nerozhodlo.
Kvůli skandálu s Krejčířovým útěkem rezignoval policejní prezident Jiří Kolář, Bublan odvolal šéfa protikorupční policie a jeho náměstka.
Šetření inspekce návrhem na obvinění jednoho policisty podle Radky Kovářové zatím skončilo. "Pokud státní zástupce nerozhodne o doplnění šetření inspekce, věc je ukončena," uvedla.
Stát Krejčířovi platit nemusí
Dnes padl také rozsudek u pražského vrchního soudu, který v odvolacím řízení rozhodl, že ministerstvo spravedlnosti nemusí Krejčířovi platit za jeho tříměsíční nezákonnou vazbu ani korunu odškodného.
Krejčíř požadoval v žalobě na ochranu osobnosti šest miliónů korun, soud první instance mu přiznal 200 tisíc korun. O nezákonnosti vazby rozhodl Ústavní soud, neboť její prodloužení neproběhlo v souladu se zákony.
Krejčíř je stíhán v několika trestních kauzách. Policie ho obvinila za přípravu podvodu a přípravu vraždy celníka, při domovní prohlídce ale miliardář 18. června uprchl. Policie po něm dosud marně pátrá.