Hlavní obsah

GIBS nepotrestá policisty kvůli sebevraždě muže, jenž se zabil střílející tužkou

Právo, Novinky, Ondřej Kořínek, Vladislav Prouza
Trutnov

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) nepotrestá žádného policistu kvůli sebevraždě 57letého muže na služebně v Úpici na Trutnovsku. Ten se zabil střílející tužkou. V úterý o tom informovala mluvčí GIBS Radka Sandorová.

Foto: Policie ČR

Tužka, kterou se 57letý muž zastřelil

Článek

„V případu smrtelného střelného zranění nebylo zjištěno podezření ze spáchání trestného činu ze strany příslušníků Policie České republiky a věc byla postoupena na Krajské ředitelství Policie Královéhradeckého kraje,“ informovala Novinky Sandorová.

„GIBS nám případ předal. Od té doby ho šetří Odbor vnitřní kontroly, který by ho měl v horizontu jednoho měsíce ukončit,“ doplnila mluvčí královéhradecké policie Iva Kormošová.

Policisté jsou povinni při zadržení podezřelých osob provést osobní prohlídku a vyzvat je k vydání všech věcí, které mají u sebe.

Muže z Trutnovska s 2,6 promile alkoholu v krvi zadrželi úpičtí policisté 20. listopadu. [celá zpráva]

Policii zavolal náhodný svědek, u něhož podnapilý doposud netrestaný muž vzbudil dojem domovního zloděje. Ostražitost obyvatel Úpice budil poslední dobou stále aktuálnější růst kriminality.

Držitelé musí mít povolení

Muž podezřelý z vloupání do jednoho z úpických domů požádal na služebně o možnost použít toaletu, kde se nábojem ráže 22 střelil do hrudi a vzdor okamžité pomoci na místě zemřel.

„Otázkou zůstává, kde bez zbrojního průkazu k této zbrani přišel. To se ale asi už nezdovíme,“ podotkla Kormošová. Oprávněnost legálně vlastnit podobnou zbraň kategorie A dává pouze zbrojní průkaz doplněný o zvláštní povolení policie.

Držitelé všech zákonem daných povolení mohou střílející tužku zcela legálně zakoupit v cenách okolo tří tisíc korun. Náplň zákeřné zbraně obvykle tvoří jediný malorážkový náboj.

Související témata:

Výběr článků

Načítám