Hlavní obsah

Fiktivní policisté obrali důchodce o čtvrt milionu korun

2:00
2:00

Poslechněte si tento článek

Unáhlenou reakcí na fiktivní sdělení policie přišel starší muž z Kroměřížska o část svých úspor. Po údajné policejní SMS zprávě, která předstírala, že byla odeslána z linky 158, byl postupně nabádán k záchraně peněz ze svého „napadeného“ účtu.

Foto: Miloslav Hradil, Novinky

Ilustrační foto

Článek

„Třiasedmdesátiletý muž obdržel začátkem února falešnou SMS zprávu, která se tvářila, jako by byla odeslána z linky 158. Ve svém obsahu příjemce informovala o tom, že bylo na jeho osobu na Policii České republiky podáno trestní oznámení. Pro získání více informací ho nabádala ke kliknutí na přiložený internetový odkaz,“ přiblížil policejní mluvčí Radomír Šiška.

Po jeho otevření byl důvěřivý důchodce přesměrován na falešné internetové stránky datové schránky. „Po vložení svých přihlašovacích údajů skrze bankovní identitu mu byl odepřen přístup, přihlásit se mu nepodařilo. Vzápětí obdržel telefonát od údajného pracovníka tuzemské banky, který ho upozornil na pohyb financí na jeho účtu. Proto mu doporučil rychle jednat a převést své peníze na „záchranný“ účet,“ pokračoval policejní mluvčí.

Postarší důchodce následně v několika krocích převedl celkově několik desítek tisíc korun na zadaný účet. „Bohužel i tento telefonát byl podvodný a muž popsaným způsobem přišel o téměř dvě stě třicet tisíc korun,“ spočítal Šiška.

Neznámému pachateli v případě dopadení hrozí za sérii trestných činů podvodu, neoprávněného přístupu k počítačovému systému a neoprávněného zásahu do počítačového systému nebo nosiče informací a rovněž za neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku až osm let za mřížemi.

Nepoučil se a znovu naletěl. Senior na Jesenicku kvůli podvodům přišel o téměř milion

Krimi

Výběr článků

Načítám