Článek
Na majetek Setuzy vyhlásil ve středu navečer ústecký okresní soud exekuci poté, co tento krok navrhla vláda. [celá zpráva] "Některé kanceláře v našich závodech jsou zapečetěny, zaměstnanci proto úřadují v náhradních prostorách. Jde například o obchodní či marketingové oddělení v Praze. Nyní probíhají v pražském ústředí jednání na vrcholové úrovni mezi vedením firmy, jejím majitelem a exekutorkou," dodala ve čtvrtek ráno Logrová.
Exekutoři chtějí zabavit celý podnik Setuza na uspokojení zhruba čtyřmiliardové pohledávky státu. Setuza ani její vlastník M. L. Moran podle místopředsedy představenstva Zdeňka Šmejkala s vyhlášením exekuce nesouhlasí, nicméně hodlá spolupracovat.
Mluvčí ústeckého okresního soudu Pavel Suchý Právu ve čtvrtek odpoledne řekl, že i když má Setuza právo na odvolání, dosud ho nevyužila. Tuto skutečnost potvrdila ve čtvrtek po 16. hodině i Logrová. Exekutoři podle ní zatím dostali kopie některých dokumentů, které si vyžádali.
Firma bude dál vyrábět
V Setuze ve čtvrtek běžela výroba, účty měla firma zablokované neměla a exekutoři žádné dokumenty či jiné věci z jejích poboček neodváželi. Obě strany se podle Logrové shodly, že mají zájem na zachování výroby.
Návrh na exekuci podal stát, který má vůči Setuze zhruba čtyřmiliardovou pohledávku. Podle informací ČTK byla soudním exekutorem jmenována Eva Jablonská.
Setuza tvrdí, že exekuce nemůže být prohlášena, protože o platnost pohledávky se vedou soudní spory. "Správce podniku jmenovaný exekutorem by nyní měl řídit firmu s tím, že sepíše majetek," dodala Logrová. Majitelé Setuzy se pokusí exekuci zvrátit u soudu, protože jsou přesvědčeni, že k ní nebyl zákonný důvod.
Akcie Setuzy se už na burze neobchodují
Burza cenných papírů Praha ve čtvrtek pozastavila obchodování s akciemi společnosti Setuza na vedlejším trhu na dobu neurčitou. S akciemi Setuzy již přerušil obchodování i mimoburzovní RM-Systém.