Hlavní obsah

Důchodkyně věřila víc šejdířům než policii. Nahlásila podvod a pak se nechala obrat, zopakovala to čtyřikrát

1:47
1:47

Poslechněte si tento článek

Brno

Komu není rady, tomu není pomoci. Otřepané pořekadlo přesně platí na případ z Brněnska, kde touha po investování a přesvědčivé vystupování podvodníků zatemnilo rozum devětašedesátileté ženy. Ta na policii nahlásila podvodné investování, po návratu domů ji ale podvodníci přesvědčili k poslání dalších peněz. To se opakovalo ne jednou, ale čtyřikrát.

Foto: Policie ČR

Podvodnice v telefonním hovoru láká důvěřivce na výhodné investice.

Článek

Přestože policisté a média opakovaně varují před „výhodnými“ investicemi, stále se najdou lidé, kteří věří, že zrovna jim se to přece nestane a pohádkově zbohatnout. To si pomyslela i seniorka z Brněnska, která odpověděla v únoru na lákavý inzerát nabízející investování.

Zaregistrovala, se zaplatila poplatek a pak už jen posílala peníze. Když jí došly úspory, vzala si půjčku, a dokonce podvodníkům umožnila vzdálený přístup ke svému počítači, což obratem využili k tomu, aby bez jejího vědomí zřídili další půjčky.

„Seniorka přitom v první fázi podvody odhalila a vše oznámila policii. Přestože ji kriminalisté varovali před dalším kontaktem s podvodníky, žena jim opakovaně znovu podlehla. Na policii nakonec celkem čtyřikrát postupně oznámila podvodné investování. Podvodníci ji prý vždy přesvědčili, že její počínání je správné, výnosné a rozhodně se nejedná o podvod,“ řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Důchodkyně tak skončila se sedmi úvěry na 750 tisíc korun a přišla i o několik set tisíc korun z vlastních úspor.

Výběr článků

Načítám