Článek
Násilník zaútočil na dívku minulý týden ve středu kolem 20. hodiny u běžeckého oválu v Letenských sadech. Pachatele se zatím nepodařilo vypátrat, policie se proto obrátila na veřejnost s prosbou o pomoc.
„Muž si přisedl k poškozené na lavičku. Navenek tato dvojice mohla působit jako pár. Následně mezi nimi mělo dojít k verbálnímu a k fyzickému konfliktu. Při incidentu muž 22letou ženu osahával na intimních partiích a pokusil se ji svléct. Poškozená se bránila a udeřila ho do rozkroku a následně z místa utekla,” informovala v pátek o případu mluvčí policie Violeta Siřišťová.
Dívka ve výpovědi uvedla, že ji napadl zhruba 30letý muž, vysoký 180 cm, hubené postavy, který měl hnědé oči i vlasy a lehké strniště kolem obličeje. Mluvil plynule česky.
Na sobě měl podle policie černou bundu a mikinu s kapucí, tmavě modré džíny, na nohou černé tenisky a na ruce stříbrné hodinky. „Dále si poškozená všimla, že podezřelý měl na hřbetu ruky vytetovaný obrázek (znaky nebo tribal) a výrazně voněl voňavkou Dior - Sauvage,” upřesnila mluvčí. Žena podle ní zná vůni od lidí z rodiny, proto ji bezpečně určila.
Kriminalisté při sestavování znaků souvisejících s pachatelem usuzují, že při odchodu z místa mohl mít vrávoravou chůzi a viditelné poranění na krku, společně s poškozenou rovněž dali dohromady podobiznu hledaného.
„Prosíme případné očité svědky, kteří se v inkriminovaný čas pohybovali v Letenských sadech, aby se neprodleně ozvali na linku 158. Kriminalisté šetřením zjistili, že se jedná pouze o jeden skutek, a to aktuálně prověřovaný. Vyvrací tak tvrzení příspěvku na sociálních sítích, který informoval veřejnost o sérii obtěžování žen,” dodala Siřišťová.