Článek
„Daly si inzerát na vstupenky na stránkách Bazos.cz. Dětem se ozvala paní, že jim lístky prodá. Komunikovala s nimi slovensky přes Whatsapp. Na výzvu jim poslala občanský průkaz i selfie,“ popsala Novinkám sousedka dívek, která se do transakce zapojila, protože prodávající trvala na převodu přes aplikaci Revolut, kterou ale děti ani jejich rodiče neměli.
Žena na obchod spěchala s tím, že má více zájemců, ale že chce udělat radost dětem, a je proto dokonce ochotna smířit se s nižší cenou.
Seberou tisíce a nic. Podvody se vstupenkami bují i mimo hokej
„Otec jedné z dívek paní raději ještě zavolal přes Whatsapp, když normálně přes telefon nebyla dostupná. Mluvila celkem rozumně a působila důvěryhodně. Proto jsem byla požádána, abych jí poslala 2600 Kč. Paní slíbila obratem zaslat lístky na mail, což se nestalo. Ještě chviličku reagovala a pak už na nic. Je vidět, že si zprávy přečetla, ale nereaguje a lístky dětem na mail neposlala,“ dodala sousedka podvedených dívek.
S případem se obrátila na policii i Revolut. „Případem se zabýváme pro podezření z přestupku proti majetku,“ potvrdil v pátek Novinkám mluvčí pražské policie Jan Daněk.
Revolut sousedku oklamaných dívek informoval, že věc rovněž šetří a ve spolupráci s partnerskou bankou se snaží odeslané peníze získat zpět. Výsledek šetření slibuje sdělit do půlky června.
Mluvčí Sparty Ondřej Kasík reagoval, že ho případ mrzí, ale lidé by měli používat k nákupu vstupenek jen oficiální webové stránky klubu. „Je to jediný spolehlivý distribuční kanál,“ podotkl.
Společnost Revolut varuje, že online podvodů v poslední době přibývá. „Ve druhé polovině loňska pocházelo v Česku 69 procent podvodů z platforem sociálních sítí. Na platformy Meta přitom připadá 65 procent podvodů pocházejících ze sociálních sítí a 51 procent celkových zcizených prostředků,“ uvedla ve středu v tiskové zprávě.