Článek
Poškozená podle ní šaty chtěla prodat za 400 korun. Inzerát zveřejnila na inzertním portálu. „Neznámý pachatel na něj reagoval a předstíral zájem o koupi nabízeného zboží, avšak jeho dodání podmínil prostřednictvím kurýrní služby. Pak následoval stejný scénář, který pachatelé využívají už dlouhou dobu a stále jim prochází,“ uvedla mluvčí.
Ženě na e-mail přišel falešný odkaz na stránky kurýrní služby, kde zadala veškeré údaje ke své platební kartě. Dále byla přesměrována na falešné stránky internetového bankovnictví. „Ani zde nezaváhala a vyplnila přihlašovací údaje, heslo a následně i autorizační kódy, které jí byly ze strany banky zaslány. Bohužel si ani pořádně nepřečetla celý obsah SMS zpráv z banky,“ popsala Neubauerová s tím, že až později žena zjistila, že pachatel z jejího účtu provedl neoprávněnou transakci ve výši 99989 korun.
Policie upozorňuje ty, kteří na internetu prodávají nějaké zboží, aby kupujícímu zaslali pouze číslo účtu. „Nic jiného nepotřebuje. Nikam se nepřihlašujte a nic potvrzujete. Převoz kurýrní službou si zajistěte sami,“ zdůrazňuje mluvčí.