Článek
Srba čelí v případu kolem rekonstrukce objektu obvinění společně s exředitelem štiřínského areálu Jiřím Zoufalem, jednatelem stavební firmy Petrem Langrem a přítelkyní rodiny Karla Srby Evou Tomšovicovou.
Pět miliónů po uzavření smluv
Spolu s Tomšovicovou čelí Srba také dřívějšímu obvinění z přípravy vraždy novinářky Sabiny Slonkové, která psala o jeho činnosti na ministerstvu kritické články. V tomto případě dostal Srba osmiletý trest, který však nejvyšší soud před nedávnem zrušil. Nejvyšší státní žalobkyně žádá přísnější trest a případ se vrátil k odvolacímu soudu.
Ve štiřínském případě měl Srba dostat po uzavření smluv s vítězi veřejné soutěže pět miliónů korun. Tomšovicová v roli svědkyně v jiné kauze u soudu uvedla, že v souvislosti s přestavbou Štiřína vozila od Langra Srbovi úplatky. Běžná taxa za zajištění zakázky prý byla deset procent z její hodnoty.
Tři samostatné případy
Protikorupční služba se v souvislosti s rozsáhlou rekonstrukcí Štiřína zabývala třemi samostatnými případy, které spadaly do éry Zoufala a z nichž nakonec zbylo jen torzo. Obžalobu na Zoufala kvůli porušování povinnosti při správě cizího majetku smetl loni prvoinstanční soud ze stolu. Podezření z korupce zase policie před časem odložila.
Zoufal stál v čele Štiřína od září 1999 do 1. února 2001. Podle některých informací ho tam dostal Srba, do jehož působnosti na ministerstvu zahraničí konferenční centrum patřilo. O hospodaření Štiřína se policie začala zajímat z podnětu exministra Jana Kavana a Zoufalova předchůdce Václava Hrubého, který s přípravou rekonstrukce štiřínského komplexu začal. Hrubý 1. dubna 2003 řízení Štiřína opět převzal.