Článek
O předčasné propuštění Škrlové usiluje její právní zástupce, předseda občanského sdružení Šalamoun John Bok. Ten se spolu s dalšími členy sdružení v úterý znovu zaručil za její nápravu a zajištění bydlení a finanční pomoci.
Případ se po rozhodnutí Krajského soudu v Hradci Králové vrátil zpět do Havlíčkova Brodu, který žádost odsouzené letos v květnu zamítl.
Soudkyně Jana Panská během úterního projednávání vyslechla svědky případu a seznámila se také se znaleckým posudkem ohledně resocializace Škrlové, který doporučil vypracovat odvolací soud.
Posudek ale v úterý státní zástupce označil za účelový a navrhl vypracování nového nezávislého posudku. To soudkyně v závěru jednání zamítla jako zbytečné a odročila projednávání případu na 29. listopadu.
Škrlová vstoupila do povědomí široké veřejnosti v souvislosti s tzv. kuřimskou kauzou. Při vyšetřování spletitého případu týrání dvojice chlapců v roce 2007 vyšlo najevo, že Škrlová se před českými úřady vydávala nejprve za dvanáctiletou dívku, pak zmizela a o rok později byla nalezena v Norsku, kde se vydávala za třináctiletého Adama. Jako chlapec tam dokonce chodila do školy.
V případu bylo odsouzeno celkem šest lidí.