Článek
Antl havaroval se služební octavií v říjnu 2002 v Pardubicích. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, škoda byla odhadnuta na 260 tisíc korun. Antl se po nehodě podrobil dechové zkoušce, která prokázala v jeho krvi 0,52 promile alkoholu. Den po nehodě rezignoval na funkci. Pardubická policie případ postoupila okresnímu úřadu, který jej řešil jako přestupek.
Úředníci v Pardubicích a v Hradci Králové, kde má Antl trvalé bydliště, se od té doby snažili Antla předvolat k projednání přestupku. Opakovaná předvolání však Antl nepřebíral, řekl televizi mluvčí pardubického magistrátu Michal Zitko.
"Celý spis byl magistrátu města Hradec Králové předán v červnu, ale protože pan Antl si přes rok veškeré spisy nepřevzal, magistrátní úředníci nemohli celou záležitost projednat," potvrdila také mluvčí magistrátu v Hradci Králové Petra Krátká.
Inspekce případ odložila
Antlův případ také dříve řešila Inspekce ministra vnitra. Ta však dospěla k závěru, že se Antl nedopustil trestného činu. Inspekce proto případ odložila.
V případě, že se přestupek neprojedná, se má za to, že se nestalo vlastně nic, doplnil Jan Kosina z hradeckého magistrátu. Řidičům, kteří způsobí nehodu se stejným obsahem alkoholu v krvi, úředníci přitom zabaví řidičský průkaz až na šest měsíců a udělí jim pokutu až 10 000 korun.
Státní zástupkyně Renáta Vesecká už obdržela trestní oznámení a musí vyšetřit, zda úředníci magistrátu využili všech možností, jak obsílku Antlovi doručit, dodala televize.
Ředitel náchodské policie potvrdil, že podle zjištění policistů zůstává neprojednána přibližně třetina případů, kdy byl u řidičů zjištěn alkohol, protože se řidič nedostaví nebo nepřebírá obsílky.
Ministerstvo dopravy již připravilo novelu zákona, která by umožnila těmto řidičům opakovaně uložit pokutu pět tisíc korun.