Článek
Vedení fondu, které údajně fungovalo jako prodloužená ruka partnera Penty Jaroslava Haščáka, přinejmenším zbrzdilo vstup Energetického a průmyslového holdingu do plynárenského podniku SPP.
Firma Daniela Křetínského chtěla koupit 49 procent SPP od akcionářů E.ON a Gaz de France. Podle ministra hospodářství Juraje Miškova ale fond odmítl EPH poskytnout během komplexního mapování operací firmy akcionářskou smlouvu SPP. Bez jejího prostudování nemohl EPH získat obraz o rozsahu svých budoucích pravomocí.
Bubeníková se údajně účastnila i jednání o možném prodeji slovenského železničního carga, o nějž mělo zájem i české ČD Cargo. Fond stál ovšem i za opakovaným výběrovým řízením na chemičku NCHZ v Novákách, kterou nakonec koupila slovenská dceřiná firma české skupiny Via Chem Group.
O spis se přitom zajímají i české bezpečnostní orgány. "O případu jsme informováni a sledujeme ho. Z taktických důvodů však nebudeme poskytovat žádné bližší informace," řekla mluvčí policejního prezidia Pavla Kopecká. Euro tvrdí, že spis neunikl ani pozornosti BIS.
Odposlechy o korupci při privatizaci, ale i podplácení poslanců se podle údajných dokumentů tajné služby uskutečnily za druhé vlády premiéra Mikuláše Dzurindy, která byla po ztrátě většiny v parlamentu odkázaná na podporu nezávislých poslanců. Kvůli odchodu křesťanských demokratů ale oslabená koalice nakonec nevydržela celé funkční období. Předčasné volby v roce 2006 vyhráli sociální demokraté pozdějšího premiéra Roberta Fica, který se v odposlouchávaném bytě ještě před volbami prý také setkal s Haščákem.