Článek
Ještě před pandemií vyráběl Tiefenbrun a jeho šestičlenný tým obleky na míru, za které zákazníci zaplatili zhruba osm tisíc dolarů (200 tisíc korun). V aktuální situaci se však dílna člena ortodoxní židovské komunity proměnila také na výrobnu roušek.
Zobrazit příspěvek na InstagramuPříspěvek sdílený Yosel Tiefenbrun (@rabbitailor), Kvě 15, 2020 v 6:02 PDT
„Musíme zůstat v bezpečí a chránit se rouškami. Ale je možné je nosit také stylově,“ myslí si krejčí, rodilý Newyorčan, jenž vyrůstal v Londýně a stal se rovněž rabínem v Singapuru.
V Indii nosí roušky i voli
„Nyní mám pocit, že vlastně rozjíždíme nové podnikání. Máme kompletně nabité dny,“ říká Tiefenbrun, který sám covid-19 prodělal.
Zobrazit příspěvek na InstagramuPříspěvek sdílený Yosel Tiefenbrun (@rabbitailor), Kvě 20, 2020 v 8:12 PDT
„Jakmile jsem měl negativní testy, rozhodl jsem se, že musím zachránit podnikání, vzhledem k tomu, že prodeje obleků výrazně poklesly,“ vysvětluje muž s citem pro módu, která je populární zejména mezi komunitou hipsterů.
Evropská muzea už shromažďují předměty, které symbolizují karanténu
Roušky vyrobené z kvalitního materiálu, které jsou navíc uzpůsobeny tak, aby se daly nosit i s hustým plnovousem, jak je to u hipsterů zvykem, prodává krejčí za zhruba 50 dolarů (1200 korun).
Tiefenbrun však nabízí také prémiovou řadu „roušky na míru“, která zájemce vyjde na 300 dolarů (7500 korun). U takové varianty samotné výrobě předchází videokonference, během níž si zákazník přesně stanoví, jak bude rouška vypadat.