Článek
„Když jsme se vraceli, tak už jsme věděli, že nám riziko karantény hrozí,“ uvedl primář.
Podle něj může být třeba v tuto chvíli bezpříznakovým přenašečem, ale kdyby v karanténě nezůstal, mohl by ohrozit své pacienty. „Věnuji se totiž primárně léčbě osteoporózy, takže většině mých pacientů je přes 70 let,“ sdělil.
Česko má další tři případy lidí s koronavirem
„Osteoporóza není akutním onemocněním, takže pacienti budou muset 14 dní vydržet, protože riziko toho, že bych třeba mohl být přenašečem a mohl bych nakazit ty své sedmdesátileté pacienty, je prostě v danou chvíli neúměrné,“ upřesnil Pikner, který ze situace dle svých slov není zrovna nadšený, ale díky pomoci kolegů zvládá práci i z domova.
„Chvíli jsem se s tím samozřejmě smiřoval, ale v pondělí jsem již absolvoval přednášku pro mediky na dálku a další takto zprostředkovanou budu mít později v tomto týdnu do Karlových Varů. Většinu neambulantních věcí pak mohu dělat z domova,“ dodal primář.
Do karantény jde celá Itálie
Česko má k úternímu ránu 40 potvrzených případů nákazy. Od začátku šíření koronaviru bylo v Česku vyšetřeno kolem tisícovky lidí.
Přes tisíc lidí - podle údajů k pátečnímu datu - muselo zatím do karantény. Mezi novými případy karantény je i šest lidí, na které policisté přišli při kontrolách na hranicích, zavedených od pondělí.