Článek
Návštěvníci nemusejí na akcích nosit roušky ani dodržovat rozestupy, musejí se ale nechat otestovat.
Projekt podpořil berlínský senát, který je místním vládním orgánem. Projektu se může zúčastnit několik tisíc návštěvníků, kteří se před vstupem do vnitřních prostor musejí podrobit PCR testu.
V Anglii otevřeli noční kluby a zahodili roušky. V Česku se pořádají hony na tancující
Účastníci pátečního večera by se za týden měli nechat znovu otestovat. Organizátoři věří, že druhé vlny testování se zúčastní až 70 či 80 procent účastníků. Ti by také měli vyplnit dotazník.
Dobré větrání především
Do pilotního projektu se přihlásilo na 20 klubů, vybráno jich bylo jen šest. „Velice jsme dbali na to, aby všechny vybrané kluby měly dobré zařízení k větrání," řekla Pamela Schobessová z poradní komise berlínského senátu.
V Praze se v noci zase tancovalo. Na diskotéky tak vyrazili i policisté
Podobné pilotní projekty se uskutečnily i jinde v Evropě. Jedním z prvních byl koncert indie rockové skupiny Love of Lesbians s 5000 účastníky v Barceloně na konci března. Posluchači se také museli prokázat negativním testem a navíc museli mít nasazené respirátory. Podle výsledků zkoumání epidemiologů se během večera v hale Palau Sant Jordi nikdo koronavirem nenakazil.
Vnitřní prostory diskoték jsou v Berlíně uzavřené bezmála 18 měsíců, připomíná DPA. Kluby mají v současnosti povolenou produkci pod širým nebem. S příchodem podzimu, horšího počasí a nižších teplot se ale obávají, že akce venku nebudou moci dále pořádat.