Článek
Podle soudních zdrojů agentury ANSA „nebyli řidič přímo zaměstnáni Uberem, ale dalšími dvěma zprostředkovatelskými firmami v oblasti logistiky“. Jednou z nich je Flash Road City, která je také vyšetřována. Ta pak vyplácela řidiče. Jeden z řidičů podle listu The Guardian uvedl, že dostával za každou dodávku jídla tři eura bez ohledu na to, zda byl den, či noc.
„Uber Eats údajně zaplatil mnohem vyšší částky oběma zprostředkovatelským společnostem, které zaměstnávaly a organizovaly řidiče, většinou cizince najaté v centrech pro migranty,“ uvedla agentura Reuters. Podle listu La Repubblica byli řidiči hlavně migranti z Mali, Nigérie, Pobřeží slonoviny, Gambie, Guineje, Pákistánu a Bangladéše. Milánský soud uvedl, že tyto dvě firmy najímaly řidiče během nouzového stavu bez kontroly.
Společnost Uber Eats popírá, že by zneužívala řidiče. Uvedla, že funguje jako platforma pro restaurace a kurýry v souladu se zákonem a odsoudila jakékoli ilegální zprostředkovávání. Finanční policie ji ale podezřívá, že se s firmami dohodla.