Článek
Podle Bella by se lidé, kteří prodělali covid-19 a absolvovali povinnou karanténu, mohli alespoň na nějakou dobu vrátit k normálnímu životu. Profesor medicíny vychází z předpokladu, že člověk je po prodělání nemoci určitou dobu imunní a nehrozí tak případné šíření nákazy. Bell hovoří o třech měsících.
Britským poslancům profesor, jenž je rovněž členem vládní skupiny pro vývoj vakcíny, sdělil, že by takový krok mohl motivovat občany k testování. S následným průkazem by pak podle Bella mohl občan „dělat, co se mu zachce”, uvedl Daily Mail.
Kdy konkrétně by měl systém fungovat, zda by mohl nahradit na určitou dobu nákladné testy při vstupu do zahraničí či v jaké formě by měl být nápad realizován, už profesor nespecifikoval.
Po vakcíně od Pfizeru byli očkovaní jako v těžké kocovině, bolela je hlava
„Žijeme ve světě, kde potřebujeme opět otevřít společnost. K tomu ale potřebujeme strukturu, která to umožní. Takovou v tuto chvíli nemáme,” připustil Bell.
Lehce konkrétnější byla Dido Hardingová, která má v Národní zdravotní službě (NHS) na starosti testování a trasování nakažených. Podle ní by se k podobnému kroku mohla země odhodlat, jakmile bude dostupná vakcína. Lidé, kteří by byli očkovaní, by měli tuto skutečnost zaznamenanou v aplikaci a mohli by žít „normálnější život”.
Profesor Bell dále připomněl, že se v současné době lidé mohou vyhýbat testování, protože pozitivní test znamená nucenou izolaci, což je demotivující. V případě, že by platilo pravidlo možnosti „výhod” po prodělání nemoci, vedlo by to podle Bella k vyššímu zájmu o testování.