Článek
Snímek, na kterém ho zachytila fotografka agentury AP Suzanne Plunkettová, byl dokonce vystaven v Národním památníku a muzeu 11. září v New Yorku. Cooper byl tehdy pouhý blok od Světového obchodního centra. Podařilo se mu ale utéct do bezpečí, které představovala stanice metra poblíž.
#StephenCooper, man in iconic 9/11 photo running as World Trade Center collapsed, dead at 78 in Florida from #coronavirus #RIP pic.twitter.com/lNstawJRtO
— Left Handed, Right Minded And A Journalist !! (@nikunj_akhil) July 5, 2020
„Neměl tušení, že ho někdo vyfotil. Jednou se podíval na obálku časopisu Time a viděl se,“ citoval server Die Welt Cooperovu partnerku Janet Rashesovou. Neuplynul rok, kdy by na výročí tohoto teroristického útoku jeho fotka nevyšla v nějakých novinách nebo časopisech.
„Vzpomínám si, že si ji nechal zmenšit a zalaminovat, aby se mu vešla do peněženky. Všude se s ní chlubil a říkal, jak je slavný,“ dodala Rashesová.
Pozůstatky oběti z 11. září identifikovali po 16 letech
V březnu letošního roku Cooper zemřel na následky nemoci covid-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru. Podle britského bulvárního deníku The Sun se stal jednou z prvních dvou set obětí viru na Floridě. V posledních letech života trpěl kožními problémy a musel podstoupit operaci mozku.
„Byla jsem v kontaktu se dvěma lidmi, kteří jsou na fotografii. Pana Coopera jsem nikdy nepoznala, ale je pro mě čest vědět, že byl hrdý na to, že byl na snímku zvěčněn,” napsala na Twitteru fotografka Plunkettová.