Článek
„Vyhodnotíme čísla a rozhodneme se, co dál. Plošná opatření ale nebudou typu uzavírání provozoven, budou to režimová opatření,“ řekla Svrčinová.
Už začátkem září hygienička nastínila, že by se mohly zpřístupnit restaurace jen lidem s rezervací. Vrátit by se mohla výdejní okénka v modelu „click and collect“, tedy klikni a vyzvedni, nebo omezení účastníků na hromadných akcích.
Češi mohou do Chorvatska celý rok od poslední dávky vakcíny
![](http://d15-a.sdn.cz/d_15/c_img_gY_Z/erXFfY.jpeg?fl=cro,0,1,1276,717%7Cres,160,,1%7Cjpg,80,,1)
Více zasažené oblasti v krajích podle Svrčinové řeší příslušné hygienické stanice. Laboratoře potvrdily za sobotu 550 nově pozitivních, nejvíce o víkendu od poloviny května. V neděli přibylo 314 případů, o 65 víc než předchozí neděli.
![](http://d15-a.sdn.cz/d_15/c_img_gV_c/Fr8Cvu.jpeg?fl=cro,0,27,1280,720%7Cres,1200,,1%7Cjpg,80,,1)
Hlavní hygienička ČR Pavla Svrčinová
Nejvíce se nákaza šíří v Praze, Moravskoslezském a Jihočeském kraji. K nejvíce zasaženým regionům patří Českobudějovicko, kde za poslední týden přibylo přes 86 nakažených na 100 tisíc obyvatel. Následuje Opavsko nebo Mostecko.
Počty hospitalizovaných s covidem klesly na nedělních 204 nakažených, z toho 28 ve vážném stavu.