Článek
Spojené státy jsou s asi 800 tisíci nakaženými a téměř 43 tisíci oběťmi koronavirem zdaleka nejzasaženější zemí světa, přesto se občané vzbouřili hned v několika státech. Na protest „patriotů“ v Pensylvánii dokonce jeho účastníci přijeli ozbrojeni, ke střetům s policií tam ale zatím nedošlo.
To ve francouzském hlavním městě je situace už několik dní vypjatější. Na pařížských předměstích se dopouštějí výtržností především příslušníci etnických menšin, kteří se bouří proti údajné policejní brutalitě během karantény. Policie během obou víkendových nocí použila proti výtržníkům obušky a slzný plyn.

Snímek z demonstrace v Libanonu
V německých Drážďanech pojali občané protest o poznání klidněji. Nespokojení majitelé hotelů a restaurací o víkendu na náměstí Neumarkt prostřeli prázdné stoly, aby tím upozornili, že každým dnem přicházejí o zisk. V Berlíně k násilí také nedošlo, ale protestující dávali rozhořčení najevo velmi hlasitě, poznamenal Telegraph.

Demonstrace v Berlíně
V Brazílii se k demonstrujícím občanům přidal dokonce prezident Jair Bolsonaro. Do ulic vyšli také obyvatelé nejlidnatější země světa Indie. Tam si ale strážci zákona neberou servítky a neukázněné občany mrskají rákoskou. A bez násilí se střety nespokojených občanů s policií neobešly ani v Jižní Africe.

Nepokoje v Jižní Africe