Článek
Flor se nakazil koronavirem a strávil v nemocnici dva měsíce. Stal se nejdéle hospitalizovaným pacientem s koronavirem ve Spojených státech. Jeho stav byl v jednu chvíli natolik vážný, že mu selhávaly životně důležité orgány a rodinní příslušníci se s ním po telefonu loučili. Sedmdesátiletý Flor se ale dokázal vyléčit a nyní se již zotavuje v pohodlí domova.
Překonání koronaviru oslavila 103letá babička s pivem v ruce
Když mu však přišel účet z nemocnice Swedish Medical Center, nestačil se divit. Celková suma za hospitalizaci činí 1,1 milionu dolarů (24 milionů korun).
#Seattle #coronavirus survivor Michael Flor gets a 181 page bill (more like a book) of 1.1 million usd. Will he survive the bill? pic.twitter.com/A5KnbkeBKP
— Rajesh Parikh (@imacuriosguy) June 13, 2020
Účet připomíná knihu - má 181 stran. V nich se Flor dozvěděl náklady podrobně rozepsané podle položek. „Otevřel jsem to a říkám: ‚No do p****e,” nechal se unést muž.
Více než milion dolarů je složen z částek za pobyt v izolační komoře, napojení na plicní ventilátor, podání léků a celé řady menších poplatků. V ceně naopak není dvoutýdenní rehabilitační pobyt, který Flor platí ze svého.
Tři malé děti vtrhly do školy a způsobily tam škodu přes milion
Vzhledem k tomu, že je Flor pojištěný, naprostou většinu částky sám nebude muset platit. Jak si ale uvědomuje, účet někdo uhradit musí. „Cítím se provinile za to, že jsem přežil. Ptám se sám sebe, proč zrovna já,” říká Flor, jehož léčbu zaplatí daňoví poplatníci či ostatní plátci pojištění. Jak sám senior říká, nemocnice na něj hodila snad všechno, co bylo možné. Celkem účet obsahuje asi 3000 různých poplatků, tedy v průměru asi 50 za den.
„Byl to milion dolarů, který mi zachránil život, a řekl bych, že to byly docela dobře utracené peníze. Ale jsem asi jediný, kdo to může říct,” poznamenal hořce.