Článek
Pokud se vlády místo restrikcí spolehnou na to, že obyvatelstvo časem získá imunitu přirozeným způsobem, lze očekávat, že přijdou další vlny nákazy, ovšem s lehce pozměněnými kmeny viru, vůči kterým nebude imunita vybudována.
To zapříčiní, že podstatná část populace onemocní (se závažnými dopady na ekonomiku a zdravotnický systém) a drasticky přibude mrtvých.
Číňan má koronavirus už přes dva měsíce. Není sám
Vyplývá to z revize a porovnání dat z mezinárodních vědeckých časopisů a univerzitních studií ohledně koronaviru, které jako první na světě provedla Univerzita v australském Novém Jižním Walesu a o níž informoval list The Sydney Morning Herald.
Zušlechťování rasy
„Kolektivní imunita je mýtus. Zavání eugenikou (snaha o využívání principů genetiky a dědičnosti ke zlepšení lidské rasy),“ podotkla Raina MacIntyreová, vedoucí týmu, který údaje revidoval s tím, že tento přístup stojí na obětování slabších jedinců.
V zimě může přijít ještě horší vlna, ale nikdo mě neposlouchá, stěžuje si americký virolog
„Až polovina pracovní síly skončí v karanténě nebo onemocní, virus masivně napadne nemocnice, které nebudou moct poskytovat další druhy péče,“ poznamenala odbornice na infekční onemocnění s tím, že situace povede i ke zvýšeným úmrtím v řadách zdravotníků, což ještě více omezí boj proti nemoci.
„V současnosti nevíme, jak dlouho imunita vůči covidu-19 trvá, nevíme, jestli nebude dále mutovat. Kdyby k tomu došlo, nevíme, jestli by předešlá nákaza poskytla (uzdraveným) dostatek imunity,“ uzavřela.