Článek
Proč podstoupit transplantaci vlasů raději v Česku? Než se pro ni člověk rozhodne, měl by se v první řadě obrátit na odborníky. Ostatně jsou to právě osobní konzultace a specializovaná vyšetření před i po zákroku, které jsou vizitkou skutečně profesionální péče. „Diagnostika vlasů a vlasové pokožky je postup, pomocí kterého zjistíme pravou příčinu problémů s vlasy a vlasovou pokožkou,“ vysvětluje Lenka Kašpaříková, tricholožka a majitelka vlasového centra a kliniky zdraví CLINICAL Hair&Health.

Všemu předchází komplexní vyšetření kořene vlasu a podrobná diagnóza.
Takzvané trichologické vyšetření dokáže odhalit i případné překážky v transplantaci, jako je například seboroická dermatitida. Tyto i další neduhy pokožky hlavy před zákrokem zaléčí odborníci z CLINICAL Hair&Health, tak aby byl zákrok proveditelný a následné hojení bez komplikací. Výsledky vyšetření také ihned ukážou, kolik vlasů je možné odebrat a zda transplantace splní klientova očekávání. Po důkladném rozboru a konzultacích se poté sestavuje operační plán, který odpovídá skutečnému stavu dárcovské oblasti i osobním preferencím a finančním možnostem klienta.

Nabízíme individuální řešení, ušité na míru každého pacienta.
Unikátní robot pod dohledem odborníků
V případě centra CLINICAL Hair&Health probíhá samotný zákrok tím nejmodernějším způsobem. Lidské ruce z velké části nahrazuje systém ARTAS, vyvinutý předními lékaři a výzkumníky v oblasti transplantace vlasů. Jde o první a jediný robotický transplantační systém vlasů na světě. „Robot odvede za lékaře část práce, která by pro něj představovala časově i fyzicky náročný proces. Díky tomu je snížena chybovost i časová náročnost na minimum. Jde tedy o spolupráci precizního robota s lékařem,“ říká Lenka Kašpaříková z CLINICAL Hair&Health s tím, že klinika používá systém ARTAS jako jediná v České republice.

V celém procesu transplantace je velice důležitá pooperační péče.
Transplantace v zahraničí? Doma je doma
Důležitou součástí transplantace vlasů je i pooperační péče. „Pokud se člověk rozhodne k zákroku v zahraničí, může být vše složitější, méně komfortnější a nákladnější. Zvlášť pokud se vyskytnou problémy, které je nutné řešit v místě zákroku,“ upozorňuje Lenka Kašpaříková z centra CLINICAL Hair&Health s tím, že svou roli může hrát i cizí prostředí a jazyková bariéra.
Rozdíly lze najít i ve způsobu provedení zákroku. Robotický systém ARTAS dokáže během jednoho zákroku transplantovat až 3000 štěpů, ručně lze zvládnout ponejvíce 1500. Lidské ruce mohou navíc chybovat, a zatímco starší metody při procesu ztrácí nenávratně až 30 procent vlasových folikulů, robot ARTAS nejvýše 3 procenta.