Článek
A protože žijeme v době audiovizuální, snímek zkrvaveného Trumpa se zaťatou pěstí pod americkou vlajkou se stal symbolem zápasu s domácími nepřáteli, kteří svou vlastní zemi osočují z rasismu, imperialismu a konzervativní názory označují za nenávistné projevy. Trump se stal pro mnohé Američany světcem, mytickým hrdinou a vědom si své nově nabyté převahy okamžitě vyzval rozpolcený národ k usmíření.
„Americký experiment,“ jak se občas říká ústavě svobody, je křehký. Kongres i nejvyšší soud sice omezují moc prezidenta, nicméně to on představuje nekorunovaného krále a prezidentské volební klání dvou stran je už od zrodu republiky značně vyhrocené a poznamenané atentáty na politiky a významné veřejné osobnosti.
Už před sto lety anglický spisovatel G. K. Chesterton poznamenal, že „Američané nepřestávají bojovat s politiky, které si zvolili, kdežto Angličané chtějí okamžitě na své zvolené politiky zapomenout“. Tato politická náruživost se v poslední době změnila v otevřenou nenávist, demokraté totiž považují republikány a konzervativce téměř za nelegitimní a Trump jim to oplácí. Levice svou dlouholetou kampaní proti patriotismu národních dějin, proti Deklaraci nezávislosti a ústavě rozpoltila národ. Zničila onen tavicí tyglík, jenž z dětí různorodých přistěhovalců vytvářel Američany. Vlastenectví už dávno přestalo být součástí povinné školní výuky.
Progresivisté zavedli cenzuru politické korektnosti, bělochy napadají za vrozený rasismus a prosazují tzv. pozitivní diskriminaci. Ideologie multietnicity, inkluze a spravedlnosti (DEI) založená na identitě menšin zničila univerzitní humanitní obory a do značné míry ovládla elitu demokratické strany i velké firmy, přestože by v důsledku vedla k likvidaci zásluhové ekonomiky a tržního hospodářství. A aby dokonale zničila soudržnost společnosti, Bidenova vláda otevřela hranice a během tří let vpustila do země nejméně šest milionů nelegálních přistěhovalců.
Trump se navzdory svému narcisismu stal jediným efektivním obhájcem západní civilizace, jak prokázal svým varšavským projevem, a proto také terčem ideologické nenávisti, jakou Američané nikdy neznali. Otrávený společenský prostor dříve nebo později vydá jedovaté ovoce. V každé zemi se nachází tisíce vyšinutých nebo labilních jedinců a americká levice si z Trumpa vytvořila fackovacího panáka své šílené nenávisti.
Prezident Biden nedávno prohlásil, že nastal čas „umístit Trumpa do středu terče na střelnici“, a jindy uvedl: „Když si představím, že bych byl jeho spolužákem, určitě bych z něho za školou vymlátil duši.“ DJ Moby tak jako raper Snoop Dog (20 milionů příznivců na X) Trumpa jako terč se svastikou rozeslali svým přívržencům. Pearl Jam nechal vytisknout plakáty s mrtvým Trumpem požíraným americkým orlem na trávníku před hořícím Bílým domem. Nejjedovatější jsou ovšem nadávky ad hitlerum. Trump a Hitler na stránkách The New Republic pod nápisem Americký fašismus (tištěným švabachem třetí říše). „Koho mám volit, abych zachránil Ameriku před Hitlerem?“ (moderátor MSNBC John Reid na TikToku) A tak by se dalo pokračovat. Jak napsal jeden komentátor: „Démonizace vyžaduje likvidaci a v Americe se někdy učitelé ptají dětí, co by dělaly, kdyby žily v Německu za vlády diktátora. Trump a holocaust? Na něj ovšem stroj času nepotřebují.
Republikánský kandidát na prezidenta nepochybně zneužívá rozkol společnosti a někdy používá agresivní rétoriku. Nemylme se však, jeho nechutné osobní vlastnosti nemají nic společného s ideologií, kdežto levice má zabudovanou nenávist vůči nedokonalému světu od svých marxistických počátků.