Článek
Typické americké koblihy – donuty – začali John Chhan se svou manželkou Stellou prodávat téměř okamžitě poté, co přišli coby uprchlíci z Kambodže do kalifornského města Seal Beach v roce 1979.
Po několika desetiletích byli manželé prodávající od brzkých ranních hodin sladké pečivo pro obyvatele města neměnnou jistotou. To se však nedávno změnilo. Stella utrpěla mrtvici. Přežila, ale je upoutaná na lůžko a zatím se pomalu učí znovu mluvit a jíst.
John Chhan and his wife, Stella, have owned Donut City in Seal Beach, Calif., for three decades, opening the shop a few...
Zveřejnil(a) The Daily Saint dne Neděle 4. listopad 2018
Když se zákazníci pekařství tuto smutnou zprávu dozvěděli, okamžitě přišli s nabídkou pomoci. Jeden z nich navrhl založit pro Chhana charitativní účet. „Jediné, co bych si přál, je, abych mohl trávit víc času se svou ženou,“ odmítl muž s díky peníze.
Vyprodáno bývá už po desáté
Komunita se tedy rozhodla pomoci jinak. Lidé začali nakupovat koblihy ve velkém, zpráva se brzy rozkřikla a k Chhanovi chodí nakupovat donuty téměř celé město. Pekař má vyprodáno už někdy kolem desáté hodiny dopoledne, může zavřít krám a jít za nemocnou manželkou.
„Čím dříve ho dostaneme domů k jeho ženě, tím lépe pro ně i pro naši komunitu,“ sdělil televizi ABC7 jeden ze zákazníků, Charlie Dickinson. Stejně jako ostatní si i on odnášel plnou krabici koblih.
„Je to hřejivý pocit, velice moc to oceňuji. Děkuji,“ těžko hledal v rozhovoru slova dojatý Chhan. Stejně jako v jiné dny vyprodal své zboží krátce po desáté a spěchal domů za ženou.