Článek
„Lidé si většinou neuvědomují, že se i říční vydry potřebují naučit plavat stejně jako my,“ vysvětlil chovatel Celess Edinger.
Přestože může výuka sourozenců působit poněkud drsně, matka Tilly dobře ví, co dělá. Samice mládě nejprve uchopí za zátylek, pak jej vytáhne z nory na břeh a posléze se s ním vrhne pod hladinu. Pro vydry říční jde o přirozené chování a plavečtí začátečníci tak rychle získají potřebné zkušenosti.
Samička Nehalem, zkráceně Nellie, i sameček Nestucca, zkráceně Tucker, dostali svá jména podle severoamerických řek. Důvodem je snaha upozornit na důležitost ochrany řek i potoků. Vydry říční totiž citlivě reagují na kvalitu vody.
Šťastná sedmička v Zoo Praha
Vydřími mláďaty se může od letošního ledna chlubit i pražská zoo, které se podařilo jako první v kontinentální Evropě rozmnožit vydry hladkosrsté. Rodičům malých plavců patří velké uznání - na rozdíl od Tilly jich totiž mají na starosti hned sedm.
Udržet krok se šesti sourozenci je pro mládě vydry hladkosrsté občas náročné. :-) Ale nemusíte se bát, celá rodinka vyder v Indonéské džungli je v pořádku a stále více vidět. Foto -ph-
Zveřejnil(a) Zoo Praha dne 21. březen 2017